קניית זיכיון

מאות רשתות – ממזון ועד אופנה, מריהוט ועד צעצועים, מנדל"ן ועד צורכי משרד – ישראליות וזרות, מפעילות בישראל סניפים בזיכיון. דהיינו, הן מעניקות זכות למפעיל הסניף להשתמש בידע מקצועי, בסימני מסחר, בסחורה (חומרי גלם או מוצרים מוכנים) ובשיטות עסקיות שלהן תמורת אחוז ממחזור המכירות או מהרווח, לצד תשלום חודשי קבוע. היות שהחברות שמעניקות את הרישיון לזכיינות (פרנצ'ייזר) מביאות איתן ותק מקצועי, הצלחה מוכחת, מוניטין וידע – הרי שרוכש הזיכיון (זכיין) נהנה בקניית זיכיון מבסיס בטוח ומוכח להצלחת העסק שהוא מפעיל.

יחסי פרנצ'ייזר-זכיין

תמורת קבלת הזיכיון הזכיין מתחייב להשתמש רק במוצרי הפרנצ'ייזר, להקים את העסק עם המכונות והציוד שאיתם עובדת החברה המפעילה את הרשת, לענות על דרישות מקצועיות מסוימות (למשל, הקמת סניף בגודל המתאים, השקעה בפרסום או דרך ניהול העסק והכנת המוצרים). הזכיינות ניתנת למקום מוגדר ולתקופה מוגדרת.

הזכיינות יכולה להתבצע כשהזכיין מקים את הסניף (חנות רשת) על חשבונו ומשלם לפרנצ'ייזר אחוז מהרווח/מכירות, או שהפרנצ'ייזר מקים את הסניף ותפקיד הזכיין רק לנהל אותו כשכל הפדיון עובר לפרנצ'ייזר והלה מעביר לזכיין עמלה חודשית שבאמצעותה משלם הזכיין את כל ההוצאות השוטפות.

בין אם בדרך זו או אחרת, המוני זכיינים מוכנים להשקיע בקניית זיכיון מחברה מוכרת, בהנחה כי פתיחת סניף של רשת מוכרת במקום טוב ללא מתחרים משמעותיים עשויה להניב להם רווחים נאים. השיטה מתאימה גם למי שנעדר ניסיון עסקי והוא מקבל את הטיפים והידע מהפרנצ'ייזר. תזרים הכנסות שוטפות קבוע מבטיח החזר ההשקעה בתוך תקופה קצרה יחסית.

כך, למשל, עלות הקמה של עסק מזון של רשת גדולה (למשל, גלידריית גולדה או סניף גו נודלס) היא 1,000,000-700,000 שקל, כולל שיפוץ המקום והכנתו, ציוד (מקררים, מכונות), ריהוט, ועוד. הרשת עצמה מכתיבה את שטח הסניף ואת צורת העבודה, ובמקביל מסייעת במציאת המקום, בהכנת הסכם השכירות, בהכשרת כוח האדם ובייעוץ בנושאי שיווק ופרסום.

איך קונים זיכיון

היות שרכישת זיכיון דורשת ממון לא מבוטל והתחייבויות כלפי הפרנצ'ייזר, הרי שיש צורך בייעוץ ובליווי מקצועי של גוף המתמחה ברכישת זיכיונות ומכיר שוק זה לפני ולפנים. חברות אלה בודקות את טיב העסקה (מה הרווח הגולמי הטמון בה, מה העלויות החד-פעמיות, השוטפות והמשתנות), את העסק שמציע את הזיכיון (כמה מתחרים יש לו, מה רמת ההצלחה של סניפים אחרים של הרשת, מה יחס הרשת לזכיינים), ועוד שאלות סבוכות שעליהן הזכיין צריך לדעת את התשובות כשהוא עומד לפני קניית זיכיון.

קבוצת 1:1, החלוצה בתחום הזכיינות בארץ ופועלת בו למעלה מ-20 שנה, תבטיח לכם ייעוץ אסטרטגי וליווי בכל שלבי רכישת הזיכיון – מחיפוש ומציאת עסקים שמתאימים לכם, דרך ניהול המו"מ מול הפרנצ'ייזר, ההקמה, הפיתוח העסקי והליווי המקצועי לאורך תפעול העסק. 1:1 מלווה את מיטב הרשתות בארץ מיומן הראשון (למשל, רשת בתי הקפה לנדוור המפעילה יותר מ-70 סניפים)- ליווי צמוד שכולל השתתפות בישיבות הנהלה, סיור בלוקיישנים חדשים, פגישות עם זכיינים המעוניינים לפתוח סניף נוסף, מפגש עם הייעוץ המשפטי של הרשת לצורך גיוס זכיינים חדשים, ועוד. אז אם גם אתם רוצים להתחיל ברגל ימין בעולם הזכיינות בישראל וחושבים על קניית זיכיון – צרו איתנו קשר, ואנשי המקצוע שלנו ישמחו לעמוד לשירותכם, לכוון אתכם לזכיינות המתאימה לכם וללוות אתכם לאורך כל הדרך כדי שתדעו ברכה בעמלכם. 050-5541829

דברו איתנו

אנו זמינים לכל שאלה, במידה ואתם רוצים שנחזור אליכם בקשר להזמנות עסקית יש למלא את מספר המודעה בטופס.

דילוג לתוכן