ליווי מכירת עסקים משפחתיים

בהקמת עסק משפחתי טמון אתגר עצום אך ניתן להפיק תענוג מעבודה משותפת, עם בני המשפחה. בשלב מסוים, עשוי להתעורר הצורך למכור את העסק המשפחתי. נסביר מתי ולמה ליווי מכירת עסקים משפחתיים יהיה הדבר הנכון, במקום הנכון.

ליווי מכירת עסקים משפחתיים כדי למקסם את התמורה

אם ברור לכם שאתם רוצים לסגור את העסק המשפחתי אך קשה לכם להעריך את שוויו, ליווי מכירת עסקים משפחתיים יוכל לסייע לכם רבות. במהלך הליווי ניתן להפיק שערוך נאות של שווי העסק. בצורה כזאת ניתן למקסם את התמורה. אולם הליווי יכול לסייע גם בסוגיות נוספות, שלא נמדדות אך ורק בערך כלכלי. למשל, בדיקה האם זה הזמן הנכון למכור, איך לסגור עסקה למרות מתחים שאולי קיימים בין בני המשפחה השותפים בעסק ועוד.

מתי הזמן לסגור ולמכור

השאלה מתי לסגור ולמכור עסק משפחתי עשויה להיות מורכבת. נוכל להציג כמה דוגמאות למצבים נפוצים. מכירה של עסק משפחתי בעזרת ליווי מקצועי מתאימה למשל כאשר דור ההמשך מרגיש תחושה של מיצוי. כאשר דור המייסדים כבר מזמן עזב (או הלך לעולמו), אם לא קיימת תשוקה בניהול העסק, אפשר להעביר את השרביט ליזמים מחוץ למשפחה תמורת המחיר הנכון.
לעיתים, קורים מצבים שבהם מתיחות משפחתית מחוללת בעיות בניהול העסק. לפעמים מצב הפוך קורה. אם מרגישים שלא מצליחים לגשר על הפערים, ניתן להחליט כי המשפחה תמכור את העסק לאחד מבני המשפחה. ליווי מכירת עסק משפחתי במקרה כזה נחוץ, שכן גורם מקצועי ובלתי תלוי יביא לתחושה של הוגנות ושקיפות בין כל הצדדים. לאחר מכן ניתן להחזיר את ההרמוניה המשפחתית למקום טוב יותר.
ההחלטה למכור את העסק יכולה לנבוע מגורמים נוספים. למשל, מתוך רצון לפרוס כנפיים ולהוביל עסק חדש מאפס. או מתוך רצון לממש את הרווחים וליהנות מהחיים בנתיבים אחרים. בכל מקרה, במידה ואתם בעלי עסק, ליווי מקצועי למכירה ברווח נחוץ לא פחות מייעוץ להקמת עסק חדש. לצורך קבלת ליווי מכירת עסקים משפחתיים – לשירותכם עומדים המומחים של חברת אחד על אחד.