תיווך עסקי

עולם העסקים הוא עולם דינמי, שמשתנה באופן תמידי בהתאם לצרכי השוק, רצון הבעלים, שינויים חקיקתיים ועוד. שינויים אלו דורשים מבעלי עסקים להיות עם אצבע על הדופק כאשר זה נוגע לשמירת יציבות העסק או ההכנסות שלהם. אחת הדרכים להגדיל את בית העסק, או לחלופין להתמזג לתוך חברה גדולה יותר היא רכישת עסקים. עם זאת רכישת עסק הוא תהליך מורכב שדורש מקצועיות וידע. מאמר זה יסקור מהו תיווך עסקי, וכיצד תיווך בין העסקים השונים מועיל לשני הצדדים. 

מה כולל תהליך רכישה או מכירה של עסק?

תהליך רכישת או מכירת עסק כולל בתוכו מספר שלבים. ראשית, על בית העסק לזהות את העסקים שרלוונטי לפנות אליהם כדי להיות צד שני בעסקה. מציאת עסקים אלו כוללים זיהוי עסקים שעבורם העסקה תהיה רלוונטית מבחינת נפח פעילות של אותם עסקים, בדיקת דוחותיהם ורישומיהם במאגרים הרלוונטיים וכו'. בתום שלב זה, לאחר מציאת בתי העסק המתאימים יש לפעול לביצוע העסקה, וסגירת כל הפרטים המשפטיים והטכנים. שלבים אלו לוקחים זמן וכסף, ולעיתים לוקח זמן רב עד סגירת העסקה באופן סופי.

תיווך עסקי – ביצוע העסקה באופן המקצועי והרווחי ביותר

קניית או מכירת עסק הוא תהליך מורכב, ויש מספר רב של קריטריונים שיש לקחת בחשבון במהלך תהליך הרכישה. תיווך עסקי מאפשר לבעלי העסקים להמשיך בשגרת יומם עד ביצוע הרכישה בלי לבזבז זמן יקר על כניסה לכל הפרטיים הטכניים שלאו דווקא מצויים בתחום ידיעתם. בנוסף, התיווך מאפשר לבעלי העסקים להוציא את המרב מהעסקה וזאת בדומה לכל תיווך אחר, תמורת אחוז מסוים מרווח העסקה הסופי.

לסיכום, תיווך עסקי מספק יתרונות רבים לטובת אלו המבקשים לרכוש או למכור בית עסק. במקום לבזבז זמן יקר על מציאת החברה המתאימה, התיווך מאפשר לשני הצדדים להמשיך בשגרת יומם ללא בזבוז זמן, ועל ידי כך כסף יקר. חברת "אחד על אחד – מוטי יברבאום ושות' " מתעסקת כבר שנים רבות במיזוגים ורכישות בין חברות שונות במשק. החברה מחזיקה בכל הידע המקצועי הנדרש בכדי לוודא ששני הצדדים יצאו מרוצים ומרווחים מהעסקה.

דברו איתנו

אנו זמינים לכל שאלה, במידה ואתם רוצים שנחזור אליכם בקשר להזמנות עסקית יש למלא את מספר המודעה בטופס.

דילוג לתוכן