רכישות ומיזוגים

בניגוד למכירה של נכסים כמו רכב, דירה או נכסים ניידים, במיזוג של עסקים וחברות יש צד משפטי לא מבוטל שחשוב להיות מודעים אליו. אם אתם מעוניינים לבצע רכישות ומיזוגים בעולם עסקי, עליכם לדעת איך ניגשים לפרוצדורות הללו, על מנת שתוכלו להפיק מהן את הרווח המקסימלי.

מה נכלל תחת ההגדרה של רכישות ומיזוגים

מיזוג הוא מושג שאנחנו שומעים בעיקר בהקשר העסקי, והכוונה שלו היא למצב שבו שתי חברות או שני עסקים מתאחדים לכדי עסק אחד. השיקול המרכזי בגינו מתבצע מיזוג הוא יעילות, כלומר ששני העסקים מבינים שהם יוכלו להרוויח יותר אם יפעלו בתור עסק אחד. מיזוג של עסק הוא פעולה מורכבת, כמו גם מצב שבו חברה קונה חברה שיותר קטנה ממנה.

מה חשוב לעשות לפני מיזוג?

אם אתם ניגשים להליך של רכישות ומיזוגים, יש כמה דברים שחשוב שתעשו.

  1. הערכת שווי: הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לקבל הערת שווי לעסק. המטרה של הערכת השווי היא לא רק לבדוק כמה העסק שווה ברגע נתון אלא גם מה פוטנציאל הרווח שלו כדי שתדעו מה סכום הכסף שמגיע לכם בגין המכירה של העסק או המיזוג שלו בתוך חברה או עסק אחר. לאחר הערכת השווי תוכלו לגשת לעסקת המכירה עצמה.
  2. ליווי משפטי צמוד: כמו כל עסקה שבה נמכר נכס בעל חשיבות, גם בעת רכישה של עסק או חברה חשוב שיהיה לכם ליווי משפטי ציוד. הליווי המשפטי יוודא שהמבחינה הזו לא עלתה כל בעיה בקשר לעסקה. יש לשים לב שעורכי הדין שמלווים את העסקה צריכים להיות כאלו שמחזיקים במומחיות בתחום. מיזוגים ורכישות הם תחומים מורכבים בעולם המשפט ולא כל עורך דין ידע להתמודד איתם.

לסיכום

כפי שהבנתם, ביצוע של רכישות ומיזוגים דורש מכם ליווי משפטי צמוד, יחד עם אנשי מקצוע שידאגו שהעסקה שאתם הולכים אליה היא עסקה בטוחה שתוכל להניב לכם את הרווחים המצופים. אחד על אחד היא חברה שעוסקת בתחום הרכישות והמיזוגים והיא תוכל לסייע לכם לבצע את העסקה בצורה הטובה ביותר.

דברו איתנו

אנו זמינים לכל שאלה, במידה ואתם רוצים שנחזור אליכם בקשר להזמנות עסקית יש למלא את מספר המודעה בטופס.

דילוג לתוכן