קניית עסקכדי להפוך לאיש עסקים ניתן להקים עסק מאפס או לקנות עסק פעיל. בכל אפשרות טמונים יתרונות שונים. הפעם נציג כמה מהיתרונות החשובים שבהם נהנים יזמים שבוחרים במסלול של קניית עסק פעיל.

אפשר לבדוק מראש את מחזור המכירות

כאשר מקימים עסק חדש לחלוטין, שאלת השאלות היא – מה ההכנסות? כן, ניתן לנסות להעריך עד כמה הוא יהיה רווחי. ניתן לבדוק מה מקובל בענף או מהן ההכנסות של מתחרים בתחום. לעומת זאת, יזמים שבוחרים בנתיב של קניית עסק לא צריך לעסוק בניחושים, הערכות או שיערוכים. כאשר קונים עסק פעיל, אפשר לבדוק את הדוחות הכספיים. ניתן לדעת בדיוק, ולא בערך, מהו מחזור המכירות ואילו הכנסות הפיקה הפעילות לפי רבעון, מחצית, שנה וכדומה.

קניית עסק בעל מוניטין יציב

אתגר לא פשוט עבור יזמים שרוצים להקים עסק מאפס הוא לקבל את אמון הלקוחות. צריך להשקיע הרבה משאבים ומאמץ ביצירת מוניטין ופרסום ראשוני לעסק. לעומת זאת, כאשר יזם קונה עסק פעיל, הוא מקבל מוניטין מן המוכן. בין אם מדובר בעסק בתחום המזון ובין אם מדובר במפעל ייצור או בלוגיסטיקה או שירותים, לעסק רץ עם מוניטין יש הרבה לקוחות נאמנים ופלח שוק מבוסס.

לא צריך להשקיע בציוד

בהקמת עסק חדש יש צורך להשקיע זמן וכסף ברכישת ציוד. יש לגשת לספקים, לפעמים להוציא מכרזים, לבדוק עלויות ושיקולי כדאיות. בקנייה של עסק פעיל, אין צורך לשרוף מזומנים או להשקיע זמן ברכישת ציוד. ברכישת עסק פעיל מקבלים בעסקת חבילה את כל מה שצריך כדי שהעסק יוכל להתחיל לעבוד במיידי.

בלי בירוקרטיה ורישוי

היתרון הבא שממתין ליזמים שבוחרים מסלול של קניית עסק – פחות בירוקרטיה של הרישוי. מי שקונה עסק פעיל שכבר הוציא רישיון עסק לא צריך להתעסק עם בירוקרטיות מסובכות. לא צריך להתחיל להזמין אך הגורמים שמבצעים ביקורת בעסק, שירותי הכבאות, משרד הבריאות וכל היתר. עבור יזמים שרוצים עסק שמתחיל לייצר הכנסות עם מינימום של התעסקות בכל מה שמסביב, זה הכיוון הכי נוח. רוצים להיכנס לעסקים? פנו לחברת אחד על אחד.